102 четения

Грешки в защита торпилираха „виолетовите“ в Кърджали, десетото място ще се реши в 26- я кръг

Загуба с 3:2 претърпя отборът на „Етър ВТ” при гостуването на „Арда” в Кърджали н мач от 25- я кръг на Първа лига. „Виолетовите“ пуснаха два бързи гола в средата на второто полувреме, които ги лишаха поне от точка във важния мач. Тя щеше да е от изключително значение при загубите на „Славия“ от „Ботев“ /Враца/ и  на „Ботев“ /Пловдив/ от „Черно море“ във Варна тази вечер. Така десетото място ще се реши в 26- я кръг, когато врачани домакинстват на „моряците“, великотърновци приемат „Славия“, „канарчетата“ посрещат „Лудогорец“, а в Монтана гостува „Берое“.

Двата отбора изиграха равностойна първа част с по един точен удар, които донесоха и голове след противникови грешки. Кольо Станев центрира в 8-ата минута отдясно към Миси Мезу, но Пламен Крумов пресече подаването. В 14- ата минута пък Александър Георгиев от домакините напредна отдясно и центрира, но Христо Иванов излезе и улови топката.

„Арда” поведе в 21-ата минута, когато след грешка на Мариян Иванов при отиграване с глава топката попадна в Иван Тилев и той стреля край Иванов за 1:0. В 24-ата минута Преслав Боруков домакините върнаха жеста и позволиха на Боруков да напредна сам срещу Караджов в много добра позиция, но ударът му бе блокиран от застигналия го Петков.

Футболистите на „Арда“ имаха нова възможност в 38-ата минута, но Емил Мартинов би над гредата.

Така дойде 43-ата минута, когато Христофор Хубчев финтира Руменов и центрира в пеналта, а Гаетан Миси Мезу от движение изненада Караджов за 1:1.

Второто полувреме премина изцяло при натиск на домакините. В 52-ата минута далечен удар на Руменов бе уловен от Христо Иванов. Стражът на етърци се намеси още два пъти след изстрели на Тонислав Йорданов и Пламен Крумов от фаул.

„Арда” реши мача с попадения в рамките на шест минути. В 72-ата Тонислав Йорданов бе изведен прецизно от друг футболист, играл за кратко в „Етър ВТ“- Александър Георгиев, и вкара за 2:1. Шест по- късно след бърза атака Тилев центрира към Милен , който с глава се разписа почти от голлинията за 3:1. Между двата гола „виолетовите” имаха шанс да изравнят, но Дани Младенов вместо да стреля, реши да търси Боруков.

Две минути преди края на срещата домакините сбъркаха и Дани Младенов с хубав удар намали на 3:2. В добавеното време удар на Пламен Крачунов с глава бе уловен от вратаря  Иван Караджов.

“Етър ВТ”: Христо Иванов, Здравко Илиев, Пламен Крачунов, Мариян Иванов, Христофор Хубчев (80 Николас Фемиа), Божидар Кацаров (71 Хосе Кордоба), Кольо Станев (60 Даниел Младенов), Симеон Мечев, Ловре Кнежевич (60 Алдаир Ферейра), Гаетан Миси Мезу (70 Милчо Ангелов), Преслав Боруков.