269 четения

Неизвестните в Ресен останаха до края, гостите от Елена не се пречупиха от ранния гол

ФК „Ресен 2011“ – „Чумерна“ (Елена) 1:1

Оспорван мач изиграха съперниците в Ресен, в който се видя, че победата на еленчани на старта на пролетния дял срещу „Удар“ (Б. черква) не е била случайна. Гостите оказаха упорита съпротива, в доста моменти от срещата владееха инициативата, а секунди преди края пропуснаха да победят есенния лидер в класирането. Двубоят от 9-ия кръг на Елитната областна група тръгна по ноти за домакините, които откриха резултата още преди да са изтекли две минути. Кристиян Великов бе изведен сам срещу вратаря на „Чумерна“ и насочи топката в долния му десен ъгъл за 1:0. Постепенно гостите стабилизираха играта си в защита и до почивката опасностите пред двете врати се брояха на пръстите на едната ръка. В 43-тата минута Петьо Андреев стреля в напречната греда над Васил Боев и ресенци оцеляха. Второто полувреме започна с добри атаки на домакините, при една от които Кристиян Великов получи пас от Михаил Кънев, но от удобна позиция стреля над вратата на Георги Спасов. В 53-тата минута резултатът бе изравнен. Бисер Блажев получи топката на чиста позиция и въпреки плонжа на Боев я изпрати в мрежата зад него за 1:1.

Домакините натиснаха в последните минути на срещата и създадоха напрежение пред Спасов, но все нещо не достигаше за попадение. Контра на „Чумерна“ пък остави на чиста позиция двама футболисти, които не се разбраха и ударът с глава на Бисер Блажев мина над целта.