329 четения

Йоаким Ченков с хеттрик за неочакван разгром на домакините от Лясковец

„Левски“ (Ляск.) – „Изгрев-93“ (Царевец) 0:5

Втора поредна убедителна победа тази пролет записа отборът на „Изгрев-93“ и вече даде заявка за челната тройка в класирането. В среща от 9-ия кръг на Елитната областна група футболистите от Царевец разгромиха в Лясковец местния „Левски“ с 0:5. Отборът на домакините бе доста разколебан в тази среща, личеше несигурност в действията на футболистите във всички линии и закономерно загуби. С хеттрик се отличи Йоаким Ченков, който откри резултата в 24-тата минута, а десет по-късно покачи на 0:2 с доста куриозно попадение след рикушет. Ивайло Атанасов вдигна на 0:3 в 41-вата минута и на практика уби интригата в мача. Срещата вървя спокойно почти до самия край, когато гостите от Царевец забиха още две попадения. Радослав Спасов се разписа в 87-ата минута, а в 90-ата Йоким Ченков довърши лясковчани с пети гол.