„Виолетови“ и „бели“ се „караха“ на „Ивайло“, „канарчетата“ спечелиха

Секунди не стигнаха на футболистите на „Етър ВТ” да спечелят така важната домакинска победа над „Славия” и да очакват изхода на срещата „Ботев“ /Пловдив/- „Лудогорец“ /Разград/ в понеделник, с надеждата че шампионите ще победят. Такъв развой щеше да остави „виолетовите“ на десета позиция преди плейофите и да им гарантира мястото в групата и през следващия сезон.

Великотърновци водеха с 1:0 до добавеното време, в което „белите“ изравниха и двата отбора останаха да се борят за оцеляване в последната четворка на класирането. След равенството между ПФК „Монтана“ и „Берое“- 1:1, „виолетовите“ завършиха на 13- ото място в редовния сезон в Първа лига. Така по програма етърци ще започнат плейофите с гостувания във Враца и Монтана, после ще има три поредни домакинства, срещу „Славия“, „Ботев“ /Вр./ и ПФК „Монтана“, а накрая ги очаква нов сблъсък с “белите”, но на „Овча купел“. Според регламента досега спечелените точки се запазват, а накрая заелият 11-о място се спасява, 12-ият играе бараж с третия от Втора лига, а 13- ят и 14- ят изпадат от елита.

Първата част на срещата в събота на стадион „Ивайло“ предложи малко положения, като „белите” имаха териториален превес, но само един удар на Кирилов от фаул мина покрай гредата на вратата пазена от Христо Иванов.

За етърци първо Дани Младенов стреля, но Вуцов улови, а в 40-ата минута Миси Мезу падна след стълкновение в наказателното поле с Емил Виячки, но реферът прецени, че няма основания за дузпа. В тази ситуация нападателят на „виолетовите“ обвини вратаря на „Славия“ Светослав Вуцов, че го е нарекъл „маймуна“. Минута след това Мечев от фаул стреля над гредата.

Второто полувреме бе по-силното за етърци. В 53-ата минута Алдаир центрира отдясно и Миси Мезу с глава стреля опасно, но топката облиза гредата. Малко след това Макрилос от гостите нацели гредата зад Христо Иванов.

В 56-ата минута след центриране на Боруков Миси Мезу отправи удар отблизо, но Вуцов спаси. Така дойде 79-ата минута, в която Алдаир напредна отляво и технично намери пред вратата Милчо Ангелов, който от движение прати топката в мрежата за 1:0. Ситуацията бе перфектна за домакините, тъй като „Славия” също се нуждаеше от победа и оголи пространства за контри. При тях обаче великотърновци пропуснаха да решат мача с втори гол, след като създадоха поне 3- 4 положения да довършат съперника.

В 82-ата минута Кольо Станев се откъсна опасно срещу вратата, но вместо да подаде на свободния Ангелов, реши да играе сам и бе затворен. Малко след това Хосе Кордоба с глава стреля над гредата, Алдаир също отправи силен удар, но в аут. В 86-ата минута Симеон Мeчев проби през центъра, имаше двама свободни съотборници встрани, но реши да бие и прехвърли вратата. Това бе втората подобна проява в срещата на халфа, който иначе бе много активен.

В 1-ата минута на добавено време Боруков поиска фал пред скамейката на етърци, но не го получи, последва атака на „Славия” и Димитър Рангелов със странична ножица изравни- 1:1…

„Етър ВТ”: Христо Иванов,  Здравко Илиев, Хосе Кордоба, Мариян Иванов, Христофор Хубчев, Божидар Кацаров, Симеон Мечев, Алдаир Ферейра (90 Венелин Филипов), Ловре Кнежевич (72 Кольо Станев), Гаетан Миси Мезу (72 Милчо Ангелов), Даниел Младенов (58 Преслав Боруков).