„Железничарите“ паднаха от пряк съперник в дъното на таблицата, ще треперят до края на сезона

„Локомотив“ – „Янтра“ 0:1

Домакинска загуба с 0:1 претърпя горнооряховският „Локомотив” в среща от 29-ия кръг на първенството на Втора футболна лига. „Железничарите“ паднаха с 0:1 от тима на „Янтра“ (Габрово) и поставиха под въпрос оцеляването си при професионалистите. Домакините започнаха срещата по-агресивно, като Виктор Митев създаде първата голова възможност в мача, но ударът му не затрудни Гошев. Малко по-късно Иван Пенев изведе Джунейт Яшар очи в очи с Гошев, но стражът на гостите отново се справи без проблем. „Янтра“ отговори с опасен изстрел на Тони Иванов, но сега пък Християн Христов се намеси отлично. В 17-ата минута Видев центрира от ъглов удар, а в образувалото се меле най-съобразителен се оказа Християн Кожухаров, който с глава откри резултата. Натискът на „Янтра“ не спря дотук – отново Кожухаров бе близо да се разпише, но без успех.

Джунейт Яшар и Иван Пенев пък имаха възможност да вкарат в полза на горнооряховчани, но техните удари минаха над вратата. В 35-ата минута Ивайло Иванов от отбора на габровци получи втори жълт картон заради опасно нарушение срещу Яшар и бе изгонен.

Грешка на Таушанов позволи на капитана на гостите Кожухаров да се откъсне очи в очи с Христов, но шутът му премина встрани от вратата. В самия край на полувремето Христо Митев от габровския тим с глава бе близо да удвои резултата, но Петър Чалъков изчисти топката от голлинията.

През втората част „Локомотив“ вдигна темпото и доминира над съперника си. Отлично взаимодействие на Виктор Митев и Димо Атанасов завърши с центриране към Цачев, чийто удар с глава премина над вратата. Малко по-късно вратарят на „Янтра“ Гошев спаси силен изстрел на Митев. Тодор Таушанов пък засече центриране на Митев от корнер, но играч в зелено изчисти топката от голлинията. До края на мача момчетата на Георги Иванов търсеха изравнителното попадение, но до такова не се стигна.

В същото време третият аутсайдер в групата – „Нефтохимик” (Бургас), отново изненада с победа над силен съперник, удряйки с 2:1 „Хебър”.

В момента „Локомотив” и „Нефтохимик” са на последното място в класирането с равен брой точки – 20, но с по-добра голова разлика за горнооряховчани. „Янтра” се измъкна с 2 точки напред, а в следващия кръг предстои ново дерби на опашкарите – този път между габровци и бургазлии. До края на сезона остават пет кръга, в които всяка точка за трите отбора може да бъде решаваща.

„Локомотив“: Християн Христов, Иван Пенев, Тодор Таушанов, Стефан Иванов, Димо Атанасов, Даниел Иванов, Петър Чалъков, Джунейт Яшар, Янислав Цачев, Виктор Митев, Владислав Цачев.