В Добри дял изпотиха здраво лидера в класирането

ФК „Вихър“ – ФК „Първомайци“ 1:4

Отборът на ФК „Първомайци“ продължи победния си път и след гостуването в Добри дял в мач от 17-ия кръг на Областна група „Юг“. Успехът на лидера в класирането обаче не дойде лесно и мачът се разви в полза на гостите едва през втората част. Двубоят тръгна с два пропуска на първомайчани, като особено фрапиращ бе този на Михаил Чалъков, който отблизо не успя да насочи топката в мрежата на „Вихър“. След това до края на първото полувреме гостите държаха повече топката, но не успяха да затруднят особено вратаря Юлиян Вълчев, на когото веднъж и гредата помогна. Второто полувреме тръгна с пробив по фланга и подаване към Ангел Кабакчиев, който отблизо вкара за 0:1. В 53-тата минута Атанас Атанасов се откъсна и бе близо до изравняване, но вратарят Димитър Димитров парира топката с крак. Още при следващата атака на добридялци обаче двамата отново се озоваха очи в очи и този път Атанасов вкара – 1:1. В 61-вата минута гостите отново излязоха напред в резултата, като точен бе Лъчезар Русев отблизо. Атанас Атанасов отново можеше да завърже мача, но в 68-ата минута прехвърли вратата на гостите от чиста позиция. Срещата бе решена в 75-ата минута, в която Кабакчиев изведе Галин Жеков в коридор и той стреля за 1:3. Крайното 1:4 оформи Лъчо Русев от пряк свободен удар в само 180 секунди по-късно. Срещата ще се започни и с много добрата организация, направена от ръководителя на „Вихър“ Ивелин Беевски, както и с горещата подкрепа на привържениците на отбора домакин.