166 четения

„Локомотивът“ си тръгна с точка от Симитли, Геша съжалява за изпуснати- три

С късен гол на Иван Пенев „Локомотив“ (Горна Оряховица) взе точка при гостуването си на “Септември“ (Симитли) в мач от 30- я кръг във Втора лига. Срещата между двата отбора завърши 1:1 и не предложи кой знае колко емоции. В 39-ата минута Тодор Траянов се разписва с глава за 1:0, като това беше първи негов гол за домакините. Той посрещна добре центриране отдясно и матира стража на гостите Християн Христов. В 86-ата минута Иван Пенев върна попадението след статично положение. Горнооряховчани имаха възможност и да спечелят мача, но опасни контри не завършиха с гол.

„Не успяхме, защото проспахме първото полувреме. Започнахме много плахо и лежерно. Може би не сме свикнали на тези горещини, но това не трябва да ни е оправдание. Не изглеждахме добре през първото полувреме. Идеята ни бе да укротим мача и лека-полека да почнем да диктуваме ние събитията на терена. Допуснахме нелеп гол в края на първата част, но на полувремето се разбрахме и второто протече по по-различен начин. Можем да съжаляваме, че не си тръгваме с трите точки. С оглед и на това, че имахме ситуации и на празна врата.

Все пак младостта и напрежението си казаха думата, адмирации към играта на целия отбор. Това бе мачът, в който можеше да търсим трите точки. В такива решаващи моменти младостта и опита си казаха думата.

Много мачове играем без пълния си отбор, лека-полека навлизат почти всички, но смятам, че до края на първенството има мачове, в които, ако покажем, каквото можем, ще си решим оставането.

Програмата ни бе много лоша. Нелепо загубихме някои мачове на чужд терен. В Пазарджик, в Ловеч загубихме, но футболът е така. Като се отпуснеш рано и си мислиш, че си си свършил работата се обърнат нещата“, коментира старши треньорът на „Локомотив“- Георги Иванов- Геша.

В същото време „Янтра” (Габрово) спечели опашкарското дерби във Втора лига и направи услуга и на горнооряховските железничари. Габровци разбиха с 4:0 „Нефтохимик” и така бургазлии са отново последни на точка след локомотивци.