243 четения

Безумна постъпка на Ловре Кнежевич провали „виолетовите“ във Враца

Загуба с 2:0 като гост на „Ботев“ във Враца претърпя отборът на „Етър ВТ“ на старта на плейофите за разпределение на последните четири места в класирането на Първа лига. Безумна постъпка на Ловре Кнежевич в началото на второто полувреме остави „виолетовите“ с човек по- малко на стадион „Христо Ботев“. Численото неравенство моментално промени хода на мача, чиято първа част определено бе за великотърновци.

В 13-ата минута Ловре Кнежевич пропусна да вкара очи в очи с вратаря на домакините Красимир Костов. Милчо Ангелов изведе в наказателното поле хърватина, който стреля в тялото на стража на „Ботев“.

В 28-ата минута пък Меси Мезу опита изключително амбициозен удар от центъра на терена, за да прехвърли Костов. Направи го, но изпрати топката в аут. До края на полувремето на терена във Враца преобладаваше битката, като на два пъти Ловре Кнежевич опита да затрудни Костов с удари от дистанция, но и в двата случая стражът се намеси.

Втората част стартира кошмарно за „Етър ВТ“. Ловре Кнежевич изпусна нервите си и блъсна репликиралият го Костадин Ничев, който се свлече на тревата, а реферът Волен Чинков изгони хърватина от терена.

В 56-ата Христо Иванов направи страхотно спасяване. Дориан Бабунски даде успореден пас на Чавдар Ивайлов в наказателното поле. Бившият етърец шутира много силно, но Иванов с брилянтна намеса предотврати сигурен гол за домакините.

След центрирането от последвалия ъглов удар, топката се отби в близката греда на Иванов и излезе аут. Старши треньорът на великотърновци Александър Томаш направи три смени в 63- ата минута, стремейки се да освежи отделните линии. В 73-ата минута Христо Златински бе изведен с диагонално подаване и отправи мощен удар, който бе отразен от Христо Иванов.

Тринадесет минути преди края на редовното време домакините откриха резултата. Даниел Генов подаде вдясно за Костадин Ничев, който центрира веднага в наказателното поле между Пламен Крачунов и Здравко Илиев, където се бе вклинил Дориан Бабунски. Северномакедонецът стреля с глава, топката се отби в десния страничен стълб на Иванов и влетя във вратата му за 1:0. Във втората минута от добавеното време Дориан Бабунски се възползва от лошо отиграна топка от Мариян Иванов, нахлу отдясно и подаде на другата резерва в мача- Чавдар Ивайлов, който отблизо покачи на 2:0.

„Етър ВТ“: Христо Иванов, Алдаир Ферейра /63 Кольо Данев/, Божидар Кацаров, Гаетан Миси Мезу /63 Дани Младенов/, Здравко Илиев, Ловре Кнежевич, Мариян Иванов, Милчо Ангелов /63 Пламен Боруков/, Пламен Крачунов, Симеон Мечев /73 Хосе Кордоба/, Христофор Хубчев.