Втора поредна загуба на „виолетовите“ от пряк съперник, един гол реши мача в Монтана

Загуба с 1:0 в мач от 28-ия кръг на efbet Лига претърпя отборът на „Етър ВТ“. „Виолетовите“ паднаха на стадион „Огоста“ в Монтана от едноименния тим и се закотвиха на последно място в класирането на група „Б“ във втората осмица с 22 точки. Тази вечер „Славия“ победи „Ботев“ /Враца/ с 2:0 и с този успех столичани се изкачиха до първото място в четворката, бореща се за оставане. “Белите” са с 27 точки на върха, докато „Ботев“ остава втори с 25. Трети е тимът на ПФК „Монтана“ с 24 точки.

В герой за домакините в Монтана се превърна Росен Кръстев, който заби единственото попадение в срещата. В рамките на 90-те минути етърци не успяха да нанесат нито един точен удар към вратата, пазена от Благой Макенджиев.

Първата по-интересна ситуация дойде чак в 14-ата минута, когато Божидар Кацаров се извиси над всички при корнер и стреля с глава, но не успя да затрудни монтанския страж.

В 27-та минута Николай Минков стреля, но Христо Иванов улови без проблеми. Секунди по-късно и Стефан Каменов опита да изненада капитана на „виолетовите“, но топката профуча встрани от целта.

В 39-ата минута гостите имаха претенции за наказателен удар. Симеон Мечев стреля и топката се отби в ръката на Александър Башлиев. Реферът Георги Димитров обаче остави играта да продължи, след като няма наличие на VAR през този сезон за отборите от долната осмица. Малко по-късно Тони Тасев се откъсна от защитата на великотърновци и шутира, но Христо Иванов отново се намеси на ниво.

В 64-ата минута домакините откриха резултата. В автор на попадението се превърна резервата Росен Кръстев, който се появи в игра само минута по-рано. Младият нападател вкара своя първи гол в елита с глава от близка дистанция, след като Тони Тасев центрира от корнер. В 83-ата минута Преслав Боруков имаше добър шанс да изравни резултата. Нападателят обаче стреля над вратата от много изгодна позиция, останал очи в очи с Макенджиев. Загубата бе втора поред в плейофите след тази във Враца от „Ботев“ с 2:0.

„Етър ВТ“: Христо Иванов, Здравко Илиев, Пламен Крачунов, Мариян Иванов, Христофор Хубчев, Божидар Кацаров, Симеон Мечев (84 Даниел Младенов), Кольо Станев (46 Алдаир Ферейра), Ромеш Ивей, Милчо Ангелов (69 Гаетан Миси Мезу), Преслав Боруков.