Гол на Влади Мирчев донесе ценни три точки на „железничарите“ в битката за оцеляване в групата

ОФК „Локомотив“ (ГО) – ФК „Созопол“ 1:0

Много важна победа записа горнооряховският „Локомотив“ в битката за оцеляване във Втора футболна лига. В срещата от 31-ви кръг на първенството „железничарите“ се наложиха с 1:0 над ФК „Созопол“ и са на точка пред последния „Нефтохимик”, който пък се наложи над „Септември” (Симитли).

Пред около 300 зрители черно-белите започнаха по-настоятелно и създадоха първото голово положение в мача. Петко Цанков засече с глава центриране на Виктор Митев, но вратарят на гостите Андонов улови топката без проблем. Те отвърнаха с удар на Тодоров, но над вратата. Малко по-късно Митев отправи коварен изстрел, но над напречната греда. При контра Ариф Ферадов бе изведен очи в очи с Христов, но не успя да преодолее стража. В отговор Даниел Стоянов центрира отлично към Влади Мирчев, чийто удар мина над вратата.

Двуострата игра продължи и Александър Стефанов имаше възможност на два пъти да се разпише, но и двата удара бяха право в ръцете на Андонов. Така резултатът остана 0:0 на полувремето.

През второто гостите вдигнаха темпото. При центриране в наказателното поле топката попадна в Гюзелев, чийто силен удар бе блокиран от Иван Пенев. В 55-ата минута локомотивци стигнаха до попадение. Стоянов центрира и в разбъркването Влади Мирчев вкара топката в мрежата за 1:0. В следващите минути Алекс Стефанов и Мирчев можеха да отбележат, но Андонов се справи с опасностите. Натискът на „железничарите“ продължи – Димо Атанасов отправи центриране в наказателното поле, но ударът на Владислав Мирчев премина над вратата, както и този на Стефанов. В 90-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като капитанът Петър Чалъков бе изгонен с втори жълт картон, но не допуснаха изравняване в добавеното време и се поздравиха с крайния успех.

ОФК „Локомотив“: Христов, Пенев, Таушанов, Стоянов, Атанасов, Чалъков, Яшар (45′ С. Иванов), Стефанов (90′ Цачев), Цанков, Мирчев, Митев.