Спорт

Стефани Бижева и Мартин Кънчев с отличия от „Слънцата на Трявна“

72 деца до 14 години от 21 клуба участваха в десетото поредно издание на детския турнир „Слънцата на Трявна“. Те играха на 60 минутна контрола + добавено време от 30 секунди на ход в 6 кръга.

Турнирът беше спечелен еднолично от Симеон Трендафилов от ЦСКА, а неговите съотборници Добринка Тодорова и Цветомир Парпулов заеха 2-ро и 3-то място.

ШК „Етър“ участва с 5 състезатели. Най-успешно се представиха Стефани Бижева и Мартин Кънчев, които финишираха с по 4,5 точки. Стефани спечели еднолично купата при момичета до 12 години. Тя стартира с три победи, загуби само от шампиона Трендафилов и допусна едно реми. Победа в последния кръг й донесе златото и 14 точки към международния рейтинг.

След дълго отсъствие от турнири Стефи направи едно чудесно завръщане и показа отлична спортна форма, разказа треньорката Светла Йорданова.

Мартин Кънчев спечели сребърен медал при момчетата до 12 години. Той също стартира с 3 последователни победи. В четвърти кръг ремизира с поставения под N 1 Николай Желев от ШК „Бургас 64“ и спечели следващата партия. Така Мартин водеше еднолично кръг преди края. За съжаление, загуби решителната партия и остана втори. Но въпреки това направи много силен турнир и спечели 23 точки рейтинг.

12-годишният Антоан Амонс и Петър Симеонов, на 10 години, финишираха с по 3 точки. В отделни партии загатнаха за възможностите си, но все още им липсва стабилност в играта. Виктор Стоядинов, на 8 години, постигна 2 точки.

Всички участници получиха сертификат и бяха почерпени с вкусна шахматна торта. Турнирът бе открит от кмета на града. Главен съдия бе международният съдия Николай Йорданов от Велико Търново.