Куп пропуски и само точка за женския отбор на „Етър ВТ“

Равенство 1:1 с отбора на „Севлиево лейдис“ записаха тази вечер футболистките на „Етър ВТ“. На изкуствения терен „Трифон Иванов“ възпитаничките на Валентин Витанов имаха пълен превес, но направиха куп пропуски пред вратата на съперничките си и трябваше да се задоволят само с точка в срещата от 20- я кръг на женската „А“ група. Още при първата си атака домакините можеха да открият резултата, но защитничка на гостенките изчисти топката пред голлинията. Последваха два опасни пробива на Мирела Моева и един на Велизара Владимирова, но до гол не се стигна. Така дойде 28- ата минута, в която бившата състезателка на „Болярки“ Моника Симеонова шутира от трийсетина метра и гостенките поведоха с 0:1. В 36- ата минута, след ъглов удар, Велизара Владимирова стреля по тревата в страничния стълб, а последвалата добавка на Симона Стоянова прати топката над вратата. В края на полувремето Моева пропусна още две възможности за изравняване и почивката дойде при 0:1.

Втората част тръгна с гол на Моева, която засече с крак центрирана от корнер топка от Велизара Владимирова за 1:1 в 49- ата минута.

Етърки продължиха да нападат и след час игра Владимирова проби защитата на севлиевки, но стреля край вратата. Последваха две остри влизания на Моева, завършили с удари, спасени от вратарката на гостенките.

До края на срещата „виолетовите“ не спряха да опитват да стигнат до победен гол, но без успех…

„Етър ВТ“: Илиева, Тодорова, Трифонова, Стефанова, Василева, Заструг, Стоянова, Моева, Михайлова /88 Радоева/, Владимирова, Николова.