15- годишните етърци изпуснаха „орлетата“

Юношите на „Етър ВТ” не успяха да победят „Пирин” (Благоевград) в мач от третата шестица на националната група U15. Шест отбора се борят за първите две места, които дават право на оставане в елита и за това успехът срещу младите „орлета“ бе задължителен.

На изкуствения терен „Трифон Иванов” „виолетовите” успяха да вкарат топката в мрежата на гостите, но попадение не бе зачетено заради засада.

В 29-ата минута пък далечен удар на Стефан Йорданов мина до гредата.

Малко по- късно, след подаване отляво, Тонислав Донков стреля, но вратарят на гостите Кирил Иванов улови топката. За гостите две възможности преди почивката се разкриха пред Слави Василев, но първо се размина с топката, а после би до гредата на вратата пазена от Кристиян Димитров.

Шест минути преди края на срещата Радослав Найденов предизвика игра с  ръка на съперник в пеналта и реферът отсъди дузпа за етърци. Ударът на Стефан Йорданов от бялата точка обаче бе избит от вратаря на „Пирин“ в корнер. След центрирането отново Йорданов стреля с глава, но до гредата.

В последната минута Христо Бъчваров от „Пирин” падна на земята. Оказа се, че проблемът с главата му е сериозен и той бе изнесен на носилка и откаран с линейка в болницата, а веднага след подновяването на играта бе даден край на мача. С равенството великотърновци събраха 5 точки от една победа и две ремита, а в следващия кръг на 23 май гостуват на другия временен лидер в групата „Добруджа”, който загуби от „Славия“ в София с 4:3.

„Етър ВТ”: Кристиян Димитров, Стефан Недялков (60 Радослав Найденов), Теодор Райков, Стефан Йорданов, Никола Димитров, Велизар Вълчев, Тонислав Донков, Кристиан Пашов, Даниел Христов, Павел Иванов, Християн Цветков (54 Дейвид Манолов).