Христина Бурмова с бронз от Националния шампионат по седмобой за девойки под 20 години

Втори бронзов медал от началото на годината спечели Христина Бурмова от Националния шампионат по седмобой за девойки под 20 години. След като взе отличие в зала в НСА, състезателката на „Атлетика 2012“ стъпи на почетната стълбичка и на първенството на открито. Възпитаничката на треньорката Людмила Георгиева събра 3507 точки.

Вивиан Кръстева „Рилски атлет“ (Самоков) стана шампионка на седмобой при девойките с 4069 точки. Самоковката спечели пет от дисциплините.

16-годишната Пламена Тосева „Тракия 96“ (Пловдив) остана втора с 3680 т., а трета е Христина Бурмова.

Съотборникът й в „Атлетика 2012“ Илиян Данаилов се класира четвърти в шестобоя при юношите до 16 години с 329 точки.

Без да регистрира нито една загуба, шампион стана Боян Хаджитодоров от клуб „Павел Павлов“ (Враца) с 472 точки пред Денислав Желязков „Радио 999“ (Ямбол) с 388 т. и Момчил Поптолев „Оборище“ (Панагюрище) с 381 т.