Младите етърци с победа на финала на първенството, Димитър Байдаков заби два гола

С победа с 3:0 приключи дублиращият отбор на „Етър ВТ” първия си сезон в Северозападната Трета лига. Младите великотърновски футболисти отнесоха „Първа атомна” (Козлодуй) в последния 34- ти кръг от първенството. Играчите на Марин Стефанов направиха мач с много скорост и желание и ако бяха по-съсредоточени в атака, можеха да вземат и още по-убедителен успех. Гостите от Козлодуй също играха открит футбол, но в наказателното си поле направиха куп нарушения, като реферът свири две дузпи за етърци, а можеше да отсъди поне още две.

Христо Марков и Кристиян Иванов отправиха удари покрай вратата, преди в 34-ата минута да падне и първият гол. Димитър Байдаков бе съборен в пеналта и с техничен удар превърна отсъдената дузпа в гол за 1:0. В 43-ата минута той отново падна в наказателното поле, а последвалият удар на Кристиян Кънчев мина над гредата. Отново Кънчев стреля опасно до левия стълб.

Кристиян Иванов в 53-ата минута също бе повален в пеналта и последва втора дузпа, но този път ударът на Байдаков бе спасен от вратаря на гостите Борисов. Пет минути по-късно обаче Христо Марков бе изведен отдясно и с много техничен удар удвои резултата. В 65-ата минута Антониян Харалампиев излезе сам срещу вратаря на „Първа атомна“, но той изби топката с крак.

В 70- ата минута Христо Марков нацели гредата, а отскочилата топка бе пратена от Байдаков с ефектен удар от въздуха в мрежата за 3:0. Попадението бе 18- то за капитана на младите етърци през сезона.

Стивън Манолов също можеше да се разпише, след като прехвърли вратаря, но бранител изби от голлинията, а до края домакините имаха и още положения.

„Етър ВТ2” завършва сезона на 16-о място с 9 победи, 5 равенства и 20 загуби, голова разлика 45:62 и актив от 32 точки.

„Етър ВТ2”: Пресиян Петков, Борислав Марков, Десислав Пенев, Димитър Цонев, Кристиян Иванов, Кристиян Кънчев, Юлиян Райков, Теодосий Райков, Христо Марков, Марио Балъков, Димитър Байдаков (Антониян Харалампиев, Димитър Динев, Ивалин Петков, Калоян Митев, Светломир Събев, Стивън Манолов).