Сребро и бронз за боксьорите на „Локомотив“ от шампионата за юноши

С два медала приключи участието на боксов клуб „Локомотив” в Държавния личен шампионат по бокс за юноши. На ринга в Добрич се качиха 119 боксьори от 39 клуба.

Йоан Стефанов от Горна Оряховица спечели сребърен медал в категория до 46 кг. На полуфинала локомотивецът отказа в третия рунд Владимир Христов от „Добруджа“. На финала обаче загуби от Евелин Колев от „Юнайтед Спортс” (Пловдив).

Деян Михайлов завоюва бронзов медал в категория до 57 кг след победа по точки срещу Симеон Димитров от Самоков.

Мъжка игра и добър бокс показаха и останалите състезатели на горнооряховския клуб на първенството – Виктор Костов, Александър Димитров и Павел Люцов, които загубиха четвъртфиналите си срещи и останаха извън борбата за медалите.

Следващият шампионат за юноши ще бъде през октомври тази година в спортна зала „Никола Петров”, където с помощта на публиката боксьорите на „Локомотив” ще опитат да се качат на върха в почетната стълбица.