„Студентите“ приключиха сезона на Северозапад със загуба в Дряново

„Локомотив“ (Др.) – „Академик“ 3:1

Загуба с 3:1 при гостуването на „Локомотив“ (Дряново), в среща от последния за сезона 34-ти кръг на Северозападната Трета лига претърпя „Академик“ (Свищов). На трибуните на стадиона в Дряново беше и президентът на пловдивския „Локомотив“ – Христо Крушански, уважил поканата на домакините.

Като цяло „железничарите“ контролираха събитията на терена. Още в 8-ата минута топката спря в мрежата на „студентите“ след попадение с шпагат на капитана Константин Йорданов. 20 минути по-късно Емил Капаранов засече с крак центрираната от корнер топка за 1:1. До почивката съперниците пропиляха по още две голови възможности.

Още със започване на второто полувреме Мартин Ботев подаде на Христо Цонев, който вкара отблизо на дряновския състав. Отново той и Николай Георгиев имаха по едно положение, но не реализираха. В последните секунди на срещата Цонев надбяга вратаря и свищовски бранител, който обаче го фаулира и Николай Георгиев беше точен от дузпа за окончателното 3:1. Така „Академик“ завършва сезона с 35 точки, като в момента е на 12-о място, но класирането му зависи от играни вчера мачове. Със сигурност обаче свищовлии няма да са под 14-ата позиция.

Междувременно шампионът на Северозападната Трета лига „Левски“ (Лом) завърши сезона с победа с 2:0 като гост на най-сериозния си конкурент в първенството „Вихър“ (Славяново), дори и без голмайстора си Мариян Огнянов. След срещата двата тима бяха наградени от председателя на Зоналния съвет на БФС във В. Търново Бончо Генчев.

„Академик“: Виктор Владимиров, Пламен Ангелов (капитан), Георги Йорданов, Стефан Трайков, Емил Копаранов, Ивайло Данаилов, Явор Генчев, Михаил Ганев, Георги Колев, Мартин Иванов, Димитър Костадинов.