„Ботев“ се наложи над първенеца на групата в много оспорван мач

„Ботев“ (ГНС) – ФК „Първомайци“ 2:1

В оспорван мач отборът на „Ботев“ (Горско Ново село) се наложи с 2:1 над шампиона на Областна група „Юг“ ФК „Първомайци“. Гостите започнаха срещата с ранен гол, чиято редовност бе оспорена от домакините. Точен в 6-ата минута бе Кристиян Христов, който вкара отблизо, а вратарят на „Ботев“ имаше претенции, че е контузен в мелето. Малко по-късно Михаил Чалъков пропусна да удвои аванса на тима си, останал очи в очи със стража на домакините, който спаси. Постепенно воденият от Иван Генов тим наложи превес и пропусна две-три добри възможности. Изравнителното попадение падна в 45-ата минута, в която точен бе Пламен Тонев след пас на Матьо Гагов. Втората част тръгна с натиск на домакините и Матьо Гагов нацели страничния стълб с шут по диагонала. В 65-ата минута Ангел Трайков вкара за 2:1 с глава.

До края срещата продължи да е двуостра, като в 81-вата минута „Ботев“ стигна до наказателен удар, отсъден за нарушение срещу Веселин Тисовски. Борис Чакъров обаче стреля неточно от бялата точка и това бе всичко.