Горнооряховският „Локомотив“ игра финал в регион „Център“ на ББЛ, „А“ група

Отборът на „Бавни и яростни“ спечели регион „Център“ на Българската баскетболна лига, „А“ група, и се класира за националните финали през следващата седмица, където ще премерят сили най-добрите отбори през сезона. В решителния мач за титлата плевенчани надвиха „Локомотив“ (Горна Оряховица) с 80:54 на свой терен в зала „Балканстрой“ и приключиха сезона без загуба в региона.

След равностойно начало на мача в Плевен домакините завършиха първата част със серия от 23:5 и след десет минути игра водеха с 27:12. Въпреки че резултатността през втория период спадна, преднината на „Бавни и яростни“ продължи да расте и на почивката тимът се откъсна с 44:17. Гостите смъкнаха разликата под 20 точки в началото на второто полувреме, но преди последната част съперникът им я увеличи за 66:38. В оставащото време играта продължи да бъде сравнително равностойна, като плевенският тим нямаше проблем да спечели убедително.

Денислав Трифонов завърши със 17 точки и 7 борби за победителите. По 13 точки отбелязаха Максим Генов и Венцислав Георгиев (11 борби), Александър Илиев се отчете с 11 точки, 10 наниза Христо Ангелов. За горнооряховчани Тони Прокопиев вкара 15 точки, Фурууа Брендакс записа дабъл-дабъл от 11 точки и 12 борби, а с 10 точки и 7 борби се отчете Радостин Папазов.