Мартин Кънчев със златен медал от шахматен турнир „Предизвикателство“

В София се проведе детският шахматен турнир „Предизвикателство“ до 16 години, организиран от клуб „Елит“ и НСА. Участваха 42 деца. В категория до 12 години шампион стана състезателят на ШК „Етър“, Мартин Кънчев с 5 точки от 7 кръга. Той постигна 4 победи, 2 ремита (едното срещу победителя Попзафиров) и 1 загуба, завършвайки четвърти в генералното класиране. Със същия актив финишира и неговият съотборник Никола Великов, който раздели IIIV място при 14-годишните, но по допълнителни показатели остана извън призовата тройка. Той също има 4 победи, 2 ремита и загуба от Мартин.

Двамата състезатели бяха наградени от многократната шампионка на страната гросмайстор Маргарита Войска, спортен директор на федерацията. Победител в турнира е младата надежда на ШК „Елит“ Данаил Попзафиров, държавен шампион до 10 години.

Междувременно в Нова Загора се проведе турнир до 14 години, където участие взе 10-годишният Петър Симеонов от ШК „Етър“, който завърши с 3 точки.