Дениз Ахмедов заслужи купа „Хари Стоев“, Илиян Ангелов е най-техничен борец на турнира в Горна Оряховица

Двукратният държавен шампион по свободна борба за деца за тази година Дениз Ахмедов спечели още една купа. Състезателят на „Локомотив“ заслужи приза „Хари Стоев” от турнира, проведен в Горна Оряховица в памет на легендарния борец.

Традиционният турнир, който беше учреден в родното село на бореца – Горски Горен Тръмбеш, се проведе в тренировъчната зала по борба на спортен комплекс „Никола Петров”. Организатори са Община Горна Оряховица и СКБ „Локомотив”, а тази година състезанието преминава под егидата на „Горна Оряховица – Европейски град на спорта 2021”. Участваха близо 70 млади състезатели от 7 отбора – „Локомотив” (ГО), „Дан Колов” (Елена), „Румен Павлов” (Стражица), „Царевец Етър 93” (Велико Търново), „Дан Колов” (Севлиево) и „Лудогорска слава” (Глоджево). Те бяха приветствани от кметския наместник на Горски Горен Тръмбеш Николай Йорданов, а турнирът бе открит от директора на ОП „Младежки дейности, спортни имоти и прояви” инж. Петя Богданова. В награждаването се включиха и председателят на СКБ „Локомотив” Цветан Зеленков, както и председателят на сдружение „Възраждане за Горски Горен Тръмбеш” Николай Николов.

Състезанието бе в две възрастови групи – подготвителна (1 – 3 клас) за момчета и момичета, и деца (4 – 6 клас).

В категория до 30 кг в подготвителната група победител стана състезател от Севлиево, до 32 кг първи е Аспарух Атанасов от Велико Търново, а втори е Денислав Сахатчиев от „Локомотив”.

При момичетата до 33 кг първо и второ място спечелиха две представителки на домакините – Анелия Ангелова и Деница Стоянова.

В най-леката категория при децата – 32 кг, победител е държавният шампион в тази категория Илиян Ангелов, който бе обявен и за най-техничен борец на турнира.

Двукратният шампион от държавните първенства тази година Дениз Ахмедов от „Локомотив” взе златото в категория до 35 кг, а Берке Алкин от Елена стана шампион до 38 кг.

В категория до 42 кг първото място е за Берк Хаджиюмеров от Глоджево, който взе и приза за най-резултатен състезател.

Баръш Сабриев от Елена победи до 47 кг, Тодор Старирадев от „Локомотив” е шампион до 53 кг, а съотборникът му Петър Мунафов до 59 килограма.