Спорт

Късни голове донесоха загуба на младия великотърновски отбор

“Етър ВТ” – “Пирин лейдис” 1:3

Загуба с 1:3 претъпя женският отбор на “Етър ВТ” на свой терен от “Пирин лейдис” в отложен мач за първенство на „А“ група. “Виолетовите” имат кадрови проблеми, а преди мача стана ясно, че от тима е освободена Недред Заструг. Въпреки това тимът игра компактно и имаше по-чистите положения. Още в 9-ата минута Мирела Моева предприе типичния си рейд, завършил с удар, който бе блокиран. Отново тя стреля отдясно от малък ъгъл, но вратарката на гостенките улови. В 19-ата минута пак Мирела Моева получи пас от Симона Стоянова и от малък ъгъл стреля до гредата.

Гостенките отговориха само с един удар на Антонина Шопска, уловен от Мартина Илиева. В 32-рата минута реферът Милен Въжарски отсъди дузпа след интервенция на Тодорка Тодорова срещу Шопска в наказателното поле, която старши треньорът Валентин Витанов оспори и получи червен картон. Силвия Джалева бе точна от единайсетия метър за 0:1.

“Виолетовите” можеха да изравнят в 42-рата минута, когато Йоанна Стефанова стреля, но вратарката спаси. Малко след почивката Мирела Моева се откъсна, изпревари вратарката и копна топката над нея, но тя срещна напречната греда. В 58-ата минута все пак домакините изравниха, след като Моева пак изпревари вратарката и вкара за 1:1.

До края Шопска от гостенките стреля до гредата, а удар на Симона Стоянова бе избит от вратарката. Мачът отиваше към крайно 1:1, когато в 89-ата минута след една атака отдясно Силвия Джалева отблизо направи 1:2, а още в следващата атака Антонина Шопска добави и трети гол – 1:3. Етърки са на пето място в класирането с 43 точки, а в неделя от 16:00 ч. гостуват на лидера НСА.

“Етър ВТ”: Мартина Илиева, Тодорка Тодорова, Анастасия Трифонова, Йоанна Стефанова, Цвети Василева, Симона Стоянова, Мирела Моева, Михаела Михайлова, Миланка-Ерослава Евдокимова (85 Татяна Радоева), Павлина Николова, Стефания Маринова (85 Тереза Попова).