Три отбора от нашия регион отиват на Държавни финали за девойки младша възраст
В „Арена Бяла“ в град Бяла се проведе една от квалификациите за Държавния финал по хандбал за девойки младша възраст Ж-14. „Локомотив“ (Горна Оряховица), „Опака-1974“ (Опака), „Васил Левски“ (Нови пазар) и „НОВЕ-99“ (Свищов) спориха за две места на последния за сезона турнир в тази възраст. Хандбалистките на „Локомотив“ записаха три изразителни победи и грабнаха едната квота. В първия мач победиха „НОВЕ-99“ с 24:8. Във втория се наложиха над момичетата от Нови пазар с 15:4, а в третия надиграха „Опака-1974“ с 18:1.
Вторият финалист е отборът на свищовския „НОВЕ- 99“. От другата предварителна група, играна в Сливница, се класираха отборите на ХК „Панагюрище“ (Панагюрище) и „Етър-64“ (В. Търново). „Виолетовите“ победиха „Беласица“ с 22:8 и „Спортист“ (Кремиковци) с 32:7. Единствената им загуба бе от тима на ХК „Панагюрище“ с 19:17.
Финалите са в Кубрат на 25-27 юни. Юношите до 14 г. играят на същите дати в Горна Оряховица.
