17- годишните етърци финишираха сезона със загуба, 11- ти са в крайното класиране

Загуба с 0:4 претърпяха юношите на „Етър ВТ” от връстниците си от „Черно море” в последния мач от сезона в елитната U17 група. Двубоят бе без значение за класирането и в игра за „виолетовите” влязоха само по-младите футболисти. Още в 8-ата минута Радослав Петров от гостите прехвърли технично Никос Рашков за 0:1. В отговор Димитър Колев стреля над гредата. В 37-ата минута отново Радослав Петров излезе съвсем сам срещу Рашков, който спаси удара му, като топката срещна и гредата. Вторият шанс пред домакините бе в 43-ата минута, когато Васил Тошев изпревари вратаря на варненци и насочи топката към опразнената врата, но тя мина до гредата. В ответната атака при идентична ситуация обаче Алекс Костов бе по-точен и направи 0:2. Отново той можеше да увеличи от дузпа, отсъдена в 58-ата минута, но Никос Рашков спаси не само първия му удар, а и последвалата добавка. „Моряците” превъзхождаха и в 60-ата минута след подаване отляво Николай Трифонов вкара за 0:3. „Етър ВТ” можеше да върне почетен гол малко след това, като Денис Мартинов напредна сам срещу вратаря, но би в него. Отново Трифонов бе точен за 0:4 в 77-ата минута, а малко преди края Красимир Йорданов от „виолетовите” бе отстранен за втори жълт картон. Етърци, които завършиха шести в Западната U17 група, след плейофите при събирането на двете групи финишират на 11-о място в крайното класиране от общо 24 отбора.