21 отбора се пуснаха при подрастващите на стрийтбол турнира GO 3×3 Tournament

Баскетболисти в четири възрастови групи се състезава през втория ден на стрийтбол турнира GO 3×3 Tournament. Домакин на състезанието през изминалите почивни дни бе Горна Оряховица. Турнирът GO 3×3 Tournament се проведе за втори път. Организатор бе баскетболен клуб „Локомотив”, а генерален спонсор – горнооряховската фирма SolarHome. Събитието, подкрепено от Общината, бе включено в календара от прояви под мотото „Горна Оряховица – Европейски град на спорта 2021”.

В групата на 12-годишните битките под баскетболните кошове бяха между 4 отбора. След оспорвана борба първи се класираха „Шампиони“ (Плевен), а горнооряховският „Локомотив“ остана втори. Третото място бе за „Двама Къри и един Шак“ от Велико Търново и за „Великолепната четворка“ на домакините от Горна Оряховица. Двата отбора събраха равен брой точки.

При 14-годишните първи е „Чавдар“ Троян пред баскетболистите на „Стрийт Кингс“, трети са „Фантастичната четворка“.

Пет отбора се надпреварваха и в групата на 16-годишните. Там победители станаха отново „Чавдар“ (Троян). Второто място е за „Локалните“, а трети остана „ОК“.

Най-голяма бе конкуренцията при 18-годишните, където сили под баскетболните кошове премериха 7 отбора. На първо място се класира отборът на Габрово „Куку Бенд”. На второ място отново е тимът на „Чавдар“ (Троян), а трети са „Локалните”.

Победител при стрелбата от три точки е Теодор Цоневски от Троян.