Спорт

„Студентите“ паднаха на старта на контролите, пропуснаха шансовете си след почивката

Загуба с 0:2 претърпя отборът на „Академик“ в първата си контролна среща. Свищовлии паднаха от тима на ФК „Севлиево“, който се готви за атака на Втора лига под ръководството на Ферарио Спасов. Гостите имаха лек превес преди почивката. В 13-ата минута Добрин Петров откри резултата с глава след центриране на съотборник. Секунди преди края на полувремето по идентичен начин централният бранител на „студентите“ Иван Ганев си вкара автогол.

През втората част треньорите направиха доста промени в съставите си. Головите моменти бяха предимно пред вратата на гостите. С три пропуска се отличи Димитър Костадинов. Младият нападател на домакините излизаше на стрелкови позиции, но не успя да преодолее вратаря на севлиевци. Десетина минути преди края Йонко Косев от състава на гостите контузи сериозно глезен и беше откаран в болница в Плевен.

„Доволен съм от влагането и старанието на футболистите. Това за мен бе най-важно, тъй като момчетата са уморени на този етап от подготовката. Срещнахме селектиран отбор, който има сериозни цели в първенството. Ние градим състава от млади футболисти, които да се развиват и израстват около опитните Иван Ганев, Стефан Трайков, Пламен Ангелов…“, коментира старши треньорът на „Академик“ Евгени Маринов.