Траян Димитров и Любо Генчев с по два гола, контузия изпрати вратар в болница

Минимална загуба с 2:3 претърпя дублиращият отбор на „Етър ВТ“ във втората си контролна среща тази вечер. Възпитаниците на Николай Катъров стояха доста по- добре на терена в сравнение с първия си мач с „Локомотив“ в Горна Оряховица, в който отстъпиха с 5:1. „Виолетовите“ посрещнаха третия от последния сезон в Северозападната Трета лига- „Янтра“ /П. Тръмбеш/ на изкуствения терен „Трифон Иванов“. Тимът от момчета, родени 2003 и 2004 година, бе подсилен от Антониян Харалампиев и Десислав Пенев, които до момента тренираха с първия отбор на „Етър ВТ“.

Първите две положения бяха за тръмбешчани, в чиито редове имаше доста бивши юноши на „виолетовите”. В 12-ата минута Тихомир Антонов стреля, но вратарят Пресиян Петков улови топката без проблеми, а малко след това Бранислав Ботев от гостите напредна отдясно и изведе Марио Балъков, но неговият удар мина до гредата. В двуострия мач етърци също създадоха доста положения. Първо удар на Траян Димитров от дистанция бе уловен от вратаря, а в 18-ата минута изстрел на Александър Гугучков бе спасен от Стефан Петров. Много красива бе ситуацията в 20-ата минута, когато Гугучков стреля от въздуха с гръб към вратата, но топката мина покрай рамката.

Траян Димитров бе точен за 1:0 в 33- ата минута, след като вратарят на гостите подаде неточно, а Денислав Георгиев напредна и асистира на голмайстора. В 40- ата минута Любо Генчев изравни, след пас на Антонов, но почти веднага след подновяването на играта от центъра Траян Димитров вдигна на 2:1 след подаване на Антониян Харалампиев.

Втората част тръгна с контузия на вратаря на етърци Никос Рашков, който бе откаран в болница. Той получи тежък удар в брадата от друг юноша на великотърновския клуб Виктор Василев, който в момента е футболист на тръмбешкия тим. Двамата се сблъскаха при откъсване на Василев, въпреки че бе маркирана засада. Той също не завърши срещата, тъй като преди инцидента с Рашков пък удари главата си при единоборство с Десислав Пенев.

В 55- ата минута тръмбешчани изравниха с попадение на Тони Маречков за 2:2 в 55- ата минута. Мачът продължи с положения и пред двете врати, като първо удар на Калоян Ненчев под напречната греда бе изваден от Радослав Рашков в корнер, а после и вратарят на етърци спаси опасен шут на Тихомир Антонов.

В 80- ата минута гостите отнеха топката в средата на терена, организираха контра и Любо Генчев се разписа за втори път в срещата за 2:3.