Свищовлии паднаха в Плевен

„Спартак“ – „Академик“ 3:1

Загуба с 3:1 при гостуването на „Спартак“ претърпя отборът на „Академик“ (Свищов) във втората си приятелска среща от лятната подготовка. На стадиона в Плевен селекцията на Красимир Бислимов и Петър Ванков започна по-агресивно и закономерно поведе в резултата.

Домакините материализираха предимството си в 20-ата минута, когато бразилецът Джаксън да Силва вкара за 1:0. Десетина минути по-късно Кристиян Иванов открадна топката от свищовската отбрана и удвои. Двамата голмайстори и Мартин Милков пропуснаха да отбележат отново и да увеличат разликата. Това направи Павел Петков в 71-вата минута след пас на Александър Младенов. Малко преди края Симеон Бойчев реализира почетното попадение за „студентите“.