Дублиращият тим на „Етър ВТ“ падна с 3:0 в Дряново

Загуба с 3:0 при гостуването на „Локомотив“ в Дряново претърпя вторият отбор на „Етър ВТ“. Възпитаниците на Николай Катъров получиха голове в първите минути на двете полувремена. Точни за „железничарите“, които също се готвят за новия сезон в Северозападната Трета лига, бяха Христо Цонев и Николай Банов. Третото попадение бе автогол на Ерик Костов. Домакините откриха резултата още във 2-рата минута, в която Дилян Дончев пусна топката зад бранителите на съперника и Христо Цонев бе точен за 1:0. Секунди след началото на втората част Николай Георгиев изпълни корнер и Николай Банов реализира с глава за 2:0. Десетина минути по-късно Ерик Костов опита да върне топката на вратаря на етърци, но тя спря в мрежата му за 3:0.

След почивката великотърновските момчета бяха по-активният отбор и притиснаха локомотивци в тяхната половина. Калоян Ненчев, Кристиян Димитров и Иво Ганев отправиха удари, но не успяха да преодолеят дряновския вратар. Последната контролна среща на „виолетовите надежди“ е на 1 август в Попово.