Вторият отбор на „Етър ВТ“ с обрат след почивката в Попово

Победа с 1:2 записа дублиращият отбор на „Етър ВТ“ при гостуването на третодивизионния „Черноломец“ в Попово. За домакините игра бившият футболист на „Етър 1924“ Динко Дерменджиев, но заради травма двубоят пропусна носилия също виолетов екип голаджия Тишо Кънев. Преди почивката Иво Ганев нацели греда за младоците от „Етър ВТ2“, а черноломци имаха повече шанс и вкараха за 1:0.

След почивката гостите бяха по- свежия и агресивен тим и натиснаха здраво. В 56- ата минута след центриране от корнер Ивелин Иванов на задна греда с глава възстанови равенството- 1:1. 120 секунди по- късно Кристиян Димитров от 20 метра направи пълен обрат с плътен удар за 2:1. След час игра пък не бе зачетен гол на Иво Ганев, заради маркирана засада.

В 69- ата минута Калоян Ненчев стреля много близо до вратата на домакините, а при следващата атака отново не бе признато попадение на Иво Ганев, като пак бе вдигната засада.

Златин Боянов пропусна да отбележи трети гол за етърци в края на срещата, същото направи и Кристиян Димитров, който стреля във вратаря на поповския тим от чиста позиция.

„Този път успяхме да реализираме две от възможностите си и да стигнем до краен успех. В Дряново също доминирахме, но тогава пропуснахме положенията си. Считам, че засадите при отменените голове бяха доста спорни. Имаме запис ще гледаме ситуациите. За мен е важно дали сме изиграли правилно положенията. Продължаваме подготовка и очакваме да разберем окончателния състав на Северозападната Трета лига. По програма в първия есенен кръг почиваме, но не е изключено да има промяна“, коментира старши треньорът на дублиращия отбор на „Етър ВТ“- Николай Катъров.