Валерия Димитрова и Иван Сираков с победи в първите стартове на Купа Variant 5 Days 2021

327 състезатели от 47 клуба от 7 държави участваха в надпреварата за Купа Variant 5 Days 2021 по ориентиране, която се проведе в местността Паниците край Калофер от 28 юли до 1 август.

През първия ден организаторите предложиха технични и предизвикателни маршрути в района на Хисаря, като стартът бе и за купа „Аугуста“, а температурите около 40 градуса не спряха ориентировачите. Победител при мъжете стана горнооряховчанинът Иван Сираков, пред Цветан Тодоров „Бегун“ (Варна) и великотърновецът Апостол Атанасов от „Трапезица 1954“.

При дамите в елитната група най-бърза бе Валерия Димитрова от другия великотърновския клуб „Браун Тим“.

Тя дублира успеха си и през втория ден, който определено бе по-труден предвид факта, че битката бе на дълга дистанция в местността Паниците, където състезателите бяха изправени пред много дълги отсечки и тежки маршрути. Иван Сираков също повтори успеха си от първия ден, следван от Апостол Атанасов и Мариян Ноев от „Бачо Киро“ (Дряново).

Апостол Атанасов продължи възходящата си линия на представяне в третия ден, когато се проведе спринтова дистанция за купа “Христо Ботев” в гр. Калофер. Скоростта рязко се вдигна и състезателите спринтираха из центъра на града. Втори след представителя на „Трапезица-1954“ остана Мартин Аргиров от „Иструс“ (Русе), трети е Николай Димитров от „Браун Тим“.

При жените Валерия Димитрова пък взе своята трета поредна победа в петдневката.

През уикенда състезанията продължиха със средна и дълга дистанции в местността Паниците, които определиха и крайните победители в петдневката.