Инфарктна победа за тръмбешчани в Галата, Любо Генчев с две попадения

„Пещера“ – „Янтра“ (П. Тр.) 2:3

Отборът на „Янтра“ (П. Тръмбеш) спечели инфарктна победа при гостуването на един от най-негостоприемните стадиони на старта на Северозападната Трета лига. Развръзката на двубоя настъпи в последните минути, а ключово спасяване на Радо Рашков подпечата успеха. Домакините опитаха да спрат третия от миналото първенство с висока преса и изнесена почти на центъра на терена отбрана, но още до 5-ата минута можеха да губят с 0:2. Тони Маречков на два пъти бе очи в очи с вратаря на „Пещера“, но първо пропусна, а след това подаде на Любо Генчев, чийто удар не намери целта. Футболистите от Галата отговориха с центрирания и далечни удари. В 25-ата минута Любо Генчев с хубав изстрел от въздуха откри резултата – 0:1. Негов пас намери Тони Маречков в 50-ата минута и крилото се разписа за 0:2. Малко след това Любо Генчев елиминира и вратаря на „Пещера“, но насочената леко топка се отклони от бабуна на терена и рикошира в гредата. Домакините намалиха на 1:2 в разбъркване, а в 85-ата минута изравниха от дузпа.

Гостите от Плоски Тръмбеш също получиха наказателен удар в 90-ата минута за нарушение срещу Любо Генчев. Голаджията не сбърка за 2:3, а в добавеното време вратарят Радослав Рашков отрази опасен удар и „Янтра“ си тръгна с трите точки.

„Янтра“: Рашков, Ботев, Ангелов, К. Илиев, Славчев, Мастънов, Каравелов, Л. Генчев, Н. Иванов, Маречков, Ян. Илиев.