Отборите от региона без победа в третия кръг на Северозапад

Без победа за отборите от региона приключи третия кръг от първенството на Северозападната Трета лига.

Загуба с 2:4 при гостуването в Дряново претърпя дублиращият отбор на „Етър ВТ“. 17 минути не стигнаха на младите футболисти на Николай Катъров да стигнат до победата над „Локомотив”. Виолетовите водеха с 1:2 до 73-ата минута, но накрая пуснаха три гола и паднаха. Точни за гостите бяха Калоян Митев и Ивелин Иванов, но хеттрик на Николай Банов бе в основата на обрата на домакините.

Без победител завърши дербито от третия кръг на Северозападна Трета лига между ФК „Севлиево” и горнооряховския „Локомотив”. Двата отбора бяха сред четирите, които имаха по две победи в първите два кръга. Равенството 1:1 бе оформено от дузпи, реализирани от бивши етърци- Георги Колев за „железничарите“ и Илко Трифонов за севлиевци.

ОФК „Павликени“ и „Бдин 1923“ /Видин/ не успяха да си отбележат гол на стадион „Ганчо Панов“ и приключиха при 0:0. В последните секунди домакините пропуснаха да стигнат до трите точки, като вратарят на гостите спаси изстрел на Калоян Калчев.

„Янтра“ /П. Тръмбеш/ и „Вихър“ /Славяново/ също не успяха да се победят и приключиха при 1:1. Ленков даде аванс на гостите преди почивката, Любомир Генчев спаси домакините в 90- ата минута с изравнително попадение.

Два гола на Преслав Антонов донесоха загуба с 0:2 на „Академик” от „Спартак” (Плевен) на стадиона в Свищов. Димитър Костадинов нацели греда, но „студентите“ продължават без победа, а следващата събота им предстои трудно гостуване на „Бдин 1923” във Видин.

Останалите резултати от кръга: „Партизан“- „Ботев 2“ /Вр./ 2:0, ФК „Дреновец“- „Левски 2007“ 4:6 и „Пещера“ /Галата/- „Локомотив“ /Мездра/ 2:1