„Студентите“ с втора загуба на свой терен от началото на сезона

„Академик“ – „Спартак” (Плевен) 0:2

Два гола на Преслав Антонов донесоха загуба с 0:2 на свищовския „Академик” от „Спартак” (Плевен) в третия кръг на Северозападната Трета лига. Първата част бе изцяло за плевенчани, които имаха тотален превес и създадоха поне 3-4 чисти положения. В 29-ата минута при едно изнасяне на топката свищовската защита сбърка, последва атака отдясно, която Преслав Антонов завърши с красив гол, дошъл след неспасяем удар по диагонала под сглобката за 0:1. След почивката „Академик” се опита да изравни играта, а ситуациите пред вратите вече не бяха много. В 68-ата минута обаче последва груба грешка на вратаря Виктор Владимиров, която остави Преслав Антонов на празна врата и той реши мача с попадение за 0:2. До края Димитър Костадинов от домакините нацели гредата. Свищовлии продължават без победа, две загуби на собствен терен и равенство в Мездра, а в събота им предстои трудно гостуване на „Бдин 1923” във Видин.

„Академик“: Виктор Владимиров, Иван Ганев, Пламен Ангелов, Георги Йорданов, Стефан Трайков, Марин Пендов, Пресиян Петков, Пламен Павлов, Милен Петров, Димитър Костадинов, Ивайло Данаилов.