Пет гола и три червени картона в сблъсъка между „виолетови“ и „бели надежди”

„Етър ВТ“ – „Славия“ 1:2 и 1:1

Загуба и равенство записаха отборите на „Етър ВТ“ във втория кръг от първенството на Национални групи U15 и U17. На изкуствения терен „Трифон Иванов“ във Велико Търново гостуваха двата тима на „Славия“.

При 15-годишните „виолетовите” започнаха добре и през първата част имаха две-три добри възможности за гол. В самия край на полувремето обаче „белите” излязоха напред в резултата – 0:1. В началото на втората част домакините пропуснаха нов шанс, след което получиха втори гол за 0:2. Малко по-късно Виктор Иванов прати топката в мрежата на „Славия“ за 1:2 и върна интригата. За реплики срещу рефера Милен Въжарски обаче Християн Цветков получи последователно два жълти картона и червен, оставяйки „виолетовите” в намален състав. Веднага след края на мача съотборниците му наобиколиха рефера и още двама получиха червени картони. Юлиян Вълчев за наплюване, а Преслав Денев за репликиране.

В следващия трети кръг на 4 септември, воденият от Стефан Николов тим гостува на „Ботев” (Враца).

Седемнайсетгодишните юноши записаха второ поредно равенство – този път 1:1 срещу „Славия”. В 10-ата минута Евгени Георгиев с далечен силен удар се разписа за 0:1 в полза на столичния тим. Тринайсет по-късно домакините изравниха. Преслав Симеонов проби отдясно и от малък ъгъл с удар между краката на вратаря оформи крайното 1:1. Като цяло мачът бе двуостър с атаки и към двете врати, но без чисти голови положения. Гостите, които са носители на Купа БФС, държаха малко повече топката през втората част, но етърци им отговаряха с контри.

В следващия кръг на 4 септември етърци гостуват на „Хебър” (Пазарджик).