Етърки пропиляха аванс от два гола и изпуснаха домакините в Ковачевци

„Риал” – „Етър ВТ“ 2:2

Равенство 2:2 записа женският тим на „Етър ВТ” във втория кръг от първенството на „А” група при гостуването си на „Риал” (Ковачевци). Възпитаничките на треньора Валентин Витанов поведоха с 2:0 и играха половин час с човек повече, но домакините успяха да поделят точките.

Мирела Моева с принос за двата гола на етърки в Ковачевци, изкара и червен картон на съперничка.

В 20-ата минута Мирела Моева навлезе добре отляво, но бе спъната в наказателното поле от защитничка на домакините. Последва наказателен удар, а зад топката застана Анастасия Трифонова, която не сбърка и вкара за 0:1. Пет минути след първия гол етърки поведоха с 0:2. Отново в основата на попадението беше Мирела Моева, която след добро двойно подаване със своя съотборничка излезе на чиста позиция срещу Ванеса Викторова и стреля. Вратарката на „Риал” успя да избие, но топката попадна в Татяна Радоева, която на празна врата не сбърка и удвои преднината на своя тим.

В 32-рата минута домакините от Ковачевци успяха да върнат едно попадение. След недобре изчистена топка от защитата на „виолетовите” Преслава Йорданова върна кълбото в наказателното поле към своя съотборничка, която с шпагат подаде на Алисия Велинова. Капитанката на „Риал” бе оставена непокрита и на празна врата от близка дистанция намали на 1:2.

Секунди преди края на първата част „Етър ВТ” можеше да достигне и до трето попадение, но ударът на Татяна Радоева от средна дистанция се отклони от страничния стълб на вратата на „Риал”.

Второто полувреме започна с пропуск на домакините. Ива Тодорова се откъсна от защитата и остана очи в очи с Мартина Илиева, но се забави с удара, което позволи на защитничка да избие топката. В 60-ата минута „Риал” остана в намален състав, след като вратарката Ванеса Викторова извърши нарушение срещу Мирела Моева извън наказателното поле и на вратата застана нападателката Ива Тодорова.

В 71-вата минута след груба грешка в защитата на етърки Алисия Велинова остана сама срещу Илиева и с прецизен шут по земя прати топката във вратата за 2:2.

До края великотърновки натиснаха своите съпернички, но така и не стигнаха до победно попадение.

„Етър ВТ”: Мартина Илиева, Тодорка Тодорова, Татяна Радоева, Преслава Романова, Мирела Моева, Тереза Попова, Михаела Михайлова, Симона Стоянова, Цвети Василева, Анастасия Трифонова, Йоанна Стефанова.

Снимка: sportal.bg

Валентин Витанов: „Наши грешки доведоха до равенството, но момичетата се представиха добре“

„Наши наивни грешки доведоха до равенството. Няма значение резултатът, важното е, че излизат млади състезателки, които да бъдат в полза на националните гарнитури. Не видях спад в играта, атакувахме, но просто те се групираха и от една наша грешка в защита дойде и техният втори гол. Имаме слабост да създаваме много атаки, но да не можем да ги завършим. Всеки един отбор е с млади футболистки, долу-горе равностойни състезателки. Имаме контузени две състезателки след този мач. Трябва да се възстановяват. Като цяло мисля, че добре се представиха момичетата и защитиха честта на отбора. Искам да знаят по каква работа са на тренировка, на мач, а не просто да отбиваме номера. Искам да са наясно със себе си, каква цел преследват след тази тренировка, след този мач. Това желая на всички отбори, за да имаме перспектива. Искам да виждам мислещи хора, да имат идея, да мислят като цяло”, заяви старши треньорът на „Етър ВТ“ Валентин Витанов.