Спорт

„Влакчето на победата“ изсвири на стадион „Локомотив“, след продължения „железничарите“ отстраниха втородивизионен тим

„Локомотив“ – „Нефтохимик“ 2:1

След мач с продължения горнооряховският „Локомотив” елиминира втородивизионния „Нефтохимик” на1/32-финалите за купата на България. В редовното време двата отбора завършиха наравно – 1:1, след като пропуснаха по няколко чисти положения.

Мачът тръгна с удар от движение на Калоян Стефанов от състава на гостите, след което последва ответна атака и „железничарите“ ликуваха.

Дълго подаване бе посрещнато от вратаря на бургазлии Марин Орлинов, който излезе да избива топката пред пеналта, но тя мина под краката му и Янислав Цачев я прати в мрежата за 1:0. Последва натиск на „Нефтохимик“ и удари на Калоян Стефанов, Ростислав Данчев и Ивайло Лазаров, спасени от стража на домакините Ивайло Петков. Опит на Емил Копаранов да прехвърли от трийсетина метра Орлинов завърши с намеса на стража.

След почивката играта продължи да е двуостра, като Ростислав Данчев принуди Ивайло Петков да се намесва в 50-ата минута, а Димо Атанас на два пъти предизвика разбърквания в полето на гостите. Георги Колев пропусна най-добрата възможност за горнооряховчани на увеличат аванс си в 68-ата минута, в която бе изведен сам срещу Орлинов, но последният спаси удара му, а добавката на Цачев излезе в аут.

„Нефтохимик” изравни в 75-ата минута чрез Калоян Стефанов, който влезе отляво и би от няколко метра край плонжа на Петков и така се стигна до продължения. В 96-ата минута домакините изпълниха корнер, вратарят Орлинов изби топката, но тя попадна право на волето на Георги Колев, който от упор вдигна на 2:1. До края и двата отбора имаха възможности, като „Нефтохимик” направи сериозен пропуск в 115-ата минута, когато Стефанов бе очи в очи с Ивайло Петков, който отрази шута. В последните минути и вратарят на гостите Орлинов се включи няколко пъти при статичните положения в пеналта на „черно-белите”, но домакините удържаха аванса си и „влакчето на победата“ изсвири на стадион „Локомотив“.

На 1/16-финалите от турнира „железничарите ” ще посрещнат „Ботев” (Враца).

„Локомотив”: Ивайло Петков, Стефан Иванов, Али Ахмед, Станимир Андреев, Ивайло Велчев, Емил Копаранов, Тодор Бакърджиев, Явор Генчев, Никола Какамъков, Димо Атанасов, Янислав Цачев. Резерви: Ивайло Стефанов, Александър Узунов, Георги Колев, Десислав Пенев, Красимир Гавазов, Кирил Димитров, Александър Краев.