Трима пияни зад волана спипа полицията за денонощие
Трима водачи, употребили алкохол, установиха служители на Пътна полиция и полицейските управления в Горна Оряховица и Стражица. На 8 септември в 23,50 ч. в областния град е извършена проверка на лек автомобил „Нисан“, управляван от 36-годишен от Дебелец. При проверка на водача за употреба на алкохол апаратът е отчел 1,26 промила. Той е отказал кръвна проба за химичен анализ. Задържан е с полицейска мярка до 24 часа. Същата вечер в Г. Оряховица е извършена проверка на лек автомобил „Опел“, управляван от 55-годишен мъж от с. Драганово. При проверка на водача за употреба на алкохол апаратът е отчел 1,53 промила. Той е дал кръвна проба за химичен анализ. Задържан е с полицейска мярка до 24 часа. Срещу двамата са започнати бързи производства. В 22,15 ч. в сряда в Стражица е извършена проверка на лек автомобил „Мазда“, управляван от 44-годишна местна жителка. При последвалата проверка за употреба на алкохол апаратът е отчел 1,47 промила. Водачката е дала кръвна проба за химичен анализ. По случая е образувана преписка.
