Гол на Краси Гавазов реши регионалното дерби в Горна Оряховица

С гол на Краси Гавазов в края на първото полувреме „Локомотив“ /Г. Оряховица/ пречупи ОФК „Павликени“ с 1:0 в мач от шестия кръг на Северозападна Трета лига. Както се и очакваше двубоят бе оспорван, с възможности и пред двете врати. Още при първата си атака домакините можеха да открият резултата, но Венци Димитров спаси удара на Красимир Гавазов. До почивката павликенчани, които разчитаха на статични положения на три пъти обстреляха бившия си страж Ивайло Петков с глави, като два пъти би Симеон Иванов, а веднъж Тошко Чирпанов. За „железничарите“ Стефан Иванов се измъкна и шутира под ъгъл, но в аут. В 44- ата минута Краси Гавазов проби през центъра изнесената напред отбрана на гостите и стреля с десния крак за 1:0.

Пред второто полувреме гостите се опитаха да стигнат до изравнително попадение, но локомотивци се справиха с опасностите. Вратарят Ивайло Петков пък извади в корнер удар от фал на Йордан Йорданов. При контра за горнооряховчани, подхваната от Димо Атанасов, Явор Генчев прати топката в мрежата на Венци Димитров, но след вдигнат флаг за засада и попадение не бе зачетено.

С трите точки черно- белите събраха 16 и са начело в класирането на Северозападна Трета лига с равен актив с ФК „Севлиево“.

ОФК „Локомотив“: Петков, Ахмед, Илиев, Иванов, Атанасов, Узунов, Генчев, Бакърджиев, Гавазов, Колев, Цачев.

ОФК „Павликени“: Димитров, Маринов, Фиданин, Вейсов, Христов, Д. Йорданов, Трифонов, Й. Йорданов, Чирпанов, Ширтов, Иванов.