Бивш вратар на „Спартак” (Плевен) и „Дунав” (Русе) реши мача на „Ивайло”

Загуба с 1:2 претърпя дублиращият отбор на „Етър ВТ” от „Партизан” (Червен бряг) на стадион „Ивайло” в мач шестия кръг на Северозападната Трета лига. Победното попадение за гостите падна в добавеното време и бе дело на бившия вратар на „Спартак” (Плевен) и „Дунав” (Русе) Станислав Антонов, който влезе като резервен полеви състезател.

Мачът, който бе гледан от старши треньорът на мъжкия тим на „виолетовите“ Веселин Великов, започна с по един удар покрай гредите на Милен Иванов от гостите и Мартин Ангелов от домакините. Чисто положение имаха етърци в 24- ата минута, когато Александър Гугучков бе изведен сам срещу вратаря, но прати топката над вратата. После след центриране отляво Калоян Ненчев стреля с глава, но вратарят улови. За „Партизан” пък след разбъркване Калоян Тодоров нанесе удар, но Пресиян Петков спаси.

Втората част започна с удар на Светломир Събев, който обаче не затрудни вратаря на „Партизан“. Постепенно пълният с опитни футболисти състав на гостите наложи превес. В 54-ата минута Ангел Русев стреля с глава, но топката срещна гредата. Още в следващата атака обаче пак Ангел Русев бе изведен сам, финтира вратаря на етърци и вкара за 0:1.

В следващите минути Пресиян Петков спаси изстрел на излезлия сам срещу него Любомир Иванов, а после стори същото и срещу измъкналия се Ангел Русев.

„Виолетовите“ отговориха с хубаво центриране на Калоян Ненчев отдясно, при което Борислав Иванов от гостите едва не си вкара автогол. В 71-ата минута след разбъркване с прострелен удар влезлият като резерва Траян Димитров прати топката в ъгъла за 1:1. „Етър ВТ” дори можеше и да поведе, но параболичен удар на Ненчев отдалеч към опразнената врата мина до рамката.

Още в ответната атака Ангел Русев пак се измъкна сам, но стреля в гредата. Последните минути бяха за гостите, като в самия край на редовното време „Партизан” за трети път нацели гредата на етърци. Съперникът натика домакините в наказателното им поле и в 91-ата минута Станислав Антонов успя да прати топката в мрежата за 1:2.

„Етър ВТ”: Пресиян Петков, Александър Гугучков, Денислав Георгиев, Ивалин Петков, Ивелин Иванов, Иво Ганев, Калоян Ненчев, Калоян Митев, Мартин Ангелов, Светломир Събев, Север Алиев (Траян Димитров, Ерик Костов, Кристиян Димитров, Димитър Колимечков, Златин Боянов).