Отборите на „Септември“ си тръгнаха с победи от В. Търново

Две загуби претърпяха отборите на „Етър ВТ” в елитните юношески групи от връстниците си от „Септември” (София) в срещи от поредния четвърти кръг на Национални групи U15 и U17.

При децата „виолетовите“ определено могат да съжаляват за загубата, защото се противопоставиха успешно на силния отбор на гостите, в открит мач с атаки към двете врати. Великотърновци претендираха за неотсъдена дузпа в тяхна полза, като след удар на Радослав Найденов с глава топката срещна ръката на съперник в пеналта. През втората част етърци създадоха няколко чисти положения за гол, но топката така и не влезе в мрежата. Мачът вървеше към 0:0, когато буквално в последната секунда на триминутното добавено време Мишел Гонсалес Борел от гостите успя да преодолее Кристиян Димитров и „Септември” измъкна победата с 0:1.

В класирането „Етър ВТ” заема осмото място с 6 точки, а следващата неделя гостува на „Берое” в Стара Загора.

В елитната U17 група, великотърновските юноши загубиха с 0:5. Тук гостите поведоха с гол от дузпа, отсъдена за игра с ръка, която Борислав Маринов реализира за 0:1. Минута преди почивката бившият етърец Захари Атанасов с диагонален удар прати топката в гредата и оттам в мрежата за 0:2.

Втората част премина под диктовката на гостите, които въпреки добрите намеси на вратаря Алексей Андреев, добавиха нови три гола. В 55-ата минута Александър Радков стреля отблизо, вратарят изби, но с добавка Радков направи резултата 0:3. Четвъртото попадение вкара Александър Петров в 55-ата минута, а малко след това резервата Атанас Килов оформи крайното 0:5.

Загубата е първа за етърци от началото на сезона, осми са в класирането и в неделя също гостуват на „Берое”.