„Студентите“ допуснаха обрат в Левски и записаха пета загуба от началото на сезона

„Левски 2007“ – „Академик“ 3:1

Отборът на „Академик“ продължи лошата си серия и в шестия кръг от първенството на Северозападната Трета лига. „Студентите” записаха пета загуба, като отстъпиха с 3:1 при гостуването на „Левски-2007” (Левски). На практика до момента свищовлии са взели само една точка и са на дъното на класирането. Всички голове в мача на стадиона в град Левски паднаха след час игра. Четвърт час след началото на второто полувреме Милен Петров получи топката диагонално от вратата, прехвърли Васил Тодоров и я чукна в мрежата за 0:1. Домакините реагираха веднага с пропуск на Леон Илиев. После само за 13 минути обърнаха резултата. В 66-ата минута съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Евгени Систов и потърпевшият изравни. Скоро капитанът на левскарите Ивайло Раденцов центрира от фал и Цветослав Игнатов с глава бе точен за 2:1. В 79-ата минута пак Раденцов центрира и от воле Антонио Иванджиков фиксира окончателното 3:1.

„Академик“: Виктор Владимиров, Людмил Йотов, Пламен Ангелов, Георги Йорданов, Стефан Трайков, Пресиян Петков, Пламен Павлов, Михаил Ганев, Милен Петров, Димитър Костадинов, Венелин Йотов.