Два гола, дузпа и два червени картона в оспорвана среща на стадион „Ивайло“

„Етър ВТ“ – „Пирин“ 1:1

Два гола и два червени картона белязаха футболната среща от третия кръг на Женското футболно първенство между „Етър ВТ“ и „Пирин“ (Благоевград). Двубоят на стадион „Ивайло“ държа публиката в напрежение до самия край. Като цяло гостенките действаха доста агресивно, а в последната минута нервите взеха връх и се стигна до червени картони. Със сигурност доста са и синините по краката на футболистките, а вратарката на домакините Мартина Илиева приключи срещата с бинтована ръка. Етърки поведоха в резултата в 17-ата минута, в която Мирела Моева отне топката в средата на терена, разигра със Симона Стоянова и вкара за 1:0. Четири минути по-късно отбраната на „виолетовите“ допусна Катерина Равначка да се откъсне сама срещу Мартина Илиева, която я фаулира, и реферът отсъди наказателен удар. Силвия Джалева бе точна от бялата точка и 1:1.

В 38-ата минута Анастасия Трифонова опита с далечен удар да прехвърли вратарката на „Пирин“, но без успех, а в края на полувремето Моева влезе отдясно и стреля по диагонала в аут. В 57-ата минута крилото, което игра след почивката с травма, стреля, но вратарката на благоевградчани извади топката в корнер. При следваща атака пък Моева прехвърли технично бранителка и би от въздуха, но над вратата. Напрежението взе връх в 90-ата минута, в която Фатма Крълева удари етърка с юмрук, при спряна игра Тодорка Тодорова се намеси в мелето и двете получиха червени картони. След изпълнението на прекия свободен удар Мартина Илиева бе контузена и се наложи ръката й да бъде бинтована от дежурния лекар…

„Етър ВТ“: Илиева, Тодорова, Стефанова, Трифонова, Василева, Стоянова, Михайлова, Попова, Моева, Романова (67 Евдокимова), Радоева.