Тежка загуба на тръмбешчани в нервен мач във Видин

„Бдин 1923“ – „Янтра“ (П. Тр.) 4:0

Тежка загуба претърпя отборът на „Янтра” (Полски Тръмбеш) при гостуването на „Бдин” във Видин в среща от шестия кръг от първенството на Северозападната Трета лига.

Още в 5-ата минута домакините откриха резултата. Цветомир Тодоров беше спънат от бранител на гостите на границата на наказателното поле. Потърпевшият изпълни прекия свободен удар и не остави шансове на вратаря на гостите Радослав Рашков за 1:0.

Само 3 минути по-късно Валдемар Стоянов направи непростим пропуск на метър от голлинията, а бранител успя да изчисти в корнер. След изпълнението му и последвало разбъркване Ивайло Иванов за втори път опъна мрежата на „Янтра“.

При следваща атака на видинчани Цветомир Тодоров от чиста позиция пропусна целта.

„Янтра“ можеше да се върне в мача в 25-ата минута, когато Любомир Генчев беше изведен на стрелкова позиция, но ударът му беше париран от вратаря на „Бдин“.

В 39-ата минута Ивайло Иванов спря опасна атака на тръмбешчани с цената на жълт картон. Гостите поискаха изгонването му, а вратарят им Радослав Рашков прекоси почти целия терен, за да разубеди рефера за вида на наказанието, и също видя отблизо картона с жълт цвят.

В последните секунди на първата част Валдемар Стоянов и Ивайло Иванов пропуснаха да направят преднината на бдинци класическа.

През втората част гостуващият тим опита да натисне, а в 50-ата минута Ивайло Сайков отби шут на Тони Маречков.

Последваха по няколко интересни атаки и към двете врати, но интригата беше убита с трети гол на домакините. В 61-вата минута Александър Соколов беше покосен в наказателното поле на „Янтра“ и сам реализира отсъдената дузпа за 3:0.

В 80-ата минута видинчани реализираха бърза контраатака, която, благодарение на Валдемар Стоянов, се превърна в четвърти гол във вратата на гостите.

„Янтра“: Радослав Рашков, Исмаил Мастънов, Красен Славчев, Емилиян Ангелов, Янислав Илиев, Николай Иванов, Тихомир Антонов, Тони Маречков, Бранислав Ботев, Виктор Василев, Любомир Генчев.