Голове и червени картони на старта на Областна група „Юг”

Интересни битки предложи стартът на Областна група „Юг” през отминалия уикенд. „Ботев“ (Горско Ново село) и „Росица“ (Поликраище) си спретнаха сериозна гонитба в резултата за крайното 3:3. Кристиян Великов изведе гостите напред в 20-ата минута, но след това Ангел Тихомиров и Пламен Тонев с два гола направиха пълен обрат – 3:1. Радослав Дончев и Кристиян Великов обаче доведоха нещата до 3:3 и съперниците си поделиха по една точка.

„Ботев“ (Дебелец) приземи новака „Ботев 33“ (Крушето) на негов терен с категоричното 0:5. Фикрет Кашев, Анатоли Йорданов, Борислав Тасев, Ростислав Петлев (автогол) и Любослав Петков (автогол) забиха попаденията.

„Янтра” (Драганово) победи с 3:0 у дома „Победа” (Кесарево), с попадения на Георги Дачев, Благомир Павлов и Деян Ганев.

С победа като гост на „Вихър” в Добри дял дебютира възстановеният отбор на Долна Оряховица. Вторият град в Горнооряховска община от това лято вече има и официално регистриран клуб. В първия си мач новият ФК „Долна Оряховица” удари „Вихър” с 0:3, като точни за гостите бяха Йордан Статев на два пъти и Николай Мехмедов след почивката. Срещата не мина без екшън – Мартин Ковачев и Дончев от „Вихър“ и Димитър Илиев от ФК „Д. Оряховица“ не дочакаха края заради инкасирани червени картони.

Шампионът от последния сезон ФК „Първомайци” се наложи като гост с 4:2 над „Спортист” (Козаревец) в очакваното с интерес дерби.