Фаворитите спечелиха областните футболни дербита, Любо Генчев с хеттрик

Сочените предварително за фаворити отбори на „Локомотив“ /Горна Оряховица/ и ОФК „Павликени“ спечелиха с по 3:0 областните футболни дербита, съответно срещу „Академик“ /Свищов/ и втория тим на „Етър ВТ“ от седмия кръг на Северозападната Трета лига. На победния път се завърна и „Янтра“ /П. Тръмбеш/ след 3:1 срещу дубъла на „Ботев“ /Враца/, като Любомир Генчев се отличи с хеттрик след почивката.

Горнооряховският „Локомотив” победи в Свищов местния „Академик” с 3:0 и опази първото си място в Северозападната Трета лига. Мачът се игра без публика заради ковид мерки, наложени със заповед на свищовския кмет Генчо Генчев.

Домакините започнаха пробрано, като бранеха добре подстъпите към вратата си и организираха контри. При две от тях Димитър Костадинов пробва рефлексите на вратаря на „железничарите“ Зехнур Чаушев, който спаси. В 37-ата минута Янислав Цачев напредна отляво и пусна топката пред голлинията на капитана Георги Колев, който я насочи в мрежата за 0:1. Резултатът се запази чак до 70-ата минута, когато с красив гол от дистанция Явор Генчев удвои. Малко след това Явор Генчев отново шутира от движение, но топката срещна гредата.

В 75- ата минута резервата на горнооряховчани Никола Какамъков бе съборен около границата на наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която домакините бурно оспорваха. Георги Колев със силен удар от бялата точка оформи крайното 0:3. Любопитно е, че през пролетта Колев и Генчев носеха екипа на „Академик“.

„Железничарите” водят в класирането с 19 точки от 6 победи и едно реми, следвани от „Спартак” (Плевен) със 17 точки, а свищовлии са предпоследни с 1 т.

Отборът на ОФК „Павликени“ записа успех с класическото 3:0 срещу дублиращия тима на “Етър ВТ”. Първите петнайсетина минути на мача в  Павликени бяха сравнително равностойно, но след това опитните домакините наложиха превес. Последваха няколко опасности, предимно от статични положения, пред вратата на великотърновци.

Красен Трифонов откри резултата в 31-ата минута с леко куриозно попадение. Халфът изпревари бранител на гостите и чукна топката, тя се отклони от крака му и влезе в мрежата.  В края на първата част Ивайло Маринов центрира към завърналия се след дълго лечение на травма Стефан Гинчев, който с глава стреля в аут.

В 58-ата минута Стефан Гинчев покачи на 2:0, като с глава засече центриране на Красен Трифонов. Десет минути преди да изтече редовното време Йордан Петев Йорданов проби отляво и с хубав удар оформи крайното 3:0. С успеха павликенчани са пети с 12 точки, а загубата остави „виолетовите“ на 15- ата позиция с 3 точки.

С хеттрик на Любомир Генчев отборът на „Янтра“ /П. Тръмбеш/ спечели с 3:1 срещата си от седмия кръг на Северозападната Трета лига с „Ботев 2“ /Враца/и се върна на победния път. Възпитаниците на Петър Кръстев наложиха волята си през второто полувреме на двубоя и с прибавените три точки в актива си вече събраха 7 пункта, отреждащи им 11- то място в класирането. Преди почивката домакините също имаха инициативата, но още в 10- ата минута останаха без опитния Тихомир Антонов, който получи травма и бе заменен принудително. Последваха пропуски на Калоян Илиев, Тони Маречков и Любо Генчев, а грешка на Янислав Илиев доведе до попадение за втория тим на „Ботев“ /Враца/. Бранителят загуби топката от Теодор Георгиев, нападателят остана сам и вкара за 0:1. След почивката натискът на „Янтра“ даде резултат. В 64- ата минута бранител на гостите фаулира Любо Генчев пред пеналта и бе отстранен от игра. Потърпевшият изпълни перфектни прекия свободен удар и възстанови равенството- 1:1. В 75- ата и 81- ата минути Генчев надигра индивидуално съперниците си от „Ботев 2“ и добави още две попадения в личната си сметка за окончателното 3:1. Тони Маречков и Марио Балъков пък можеха да направят разликата още по- осезателна, но пропиляха възможностите си.