„Виолетовите“ посрещат „канарчетата“ без трима

Мачът с „Ботев“ (Пловдив) затваря улици във В. Търново

Без поне трима основни играчи ще посрещне елитния „Ботев” (Пловдив) отборът на „Етър ВТ“ в 1/16-финалите от турнира за купата на България. Радослав Апостолов е наказан, капитанът Здравко Илиев е с контузия, а Яни Пехливанов още се лекува. Под въпрос е и участието на Ромеш Ивей. Двубоят с „канарчетата“ е тази вечер от 18:45 часа на стадион „Ивайло“. Срещата ще бъде ръководена от столичния рефер Димитър Буров с асистенти Красимир Миланов и Радослав Вутов, четвърти съдия е Мариян Гребенчарски. Билетите ще са по 6 лева, като цената ще е еднаква за всички – включително пенсионери и ученици, както и за всички гостуващи фенове на „Ботев” (Пловдив). За тях билети ще се продават преди мача на касата от южната страна на стадион „Ивайло”. Заради гостуващата публика ул. „Филип Тотю“ ще бъде затворена в частта от ул. „Славянска“ до ул. „Бойчо войвода“ от 16:00 часа до отпътуването на пловдивската публика. От сутрешните часове на 21 септември ще бъде затворен за автомобили и паркингът от северната страна на „Митичния“.

Съперникът на етърци се представя много силно в първенството тази есен. „Ботев” в момента е водач в класирането на Първа лига със 17 точки от 5 победи, 2 равенства и само 1 загуба.

„Етър ВТ” на свой ред е в изключително силна серия и е сред лидерите във втория ешелон. Болярите имат в последните си 7 мача за първенство шест победи и едно реми, а в официалните мачове са в серия от 504 минути без допуснат гол. Нападението пък е най-резултатното в групата с отбелязаните 27 гола.

По регламент се играе само една среща, като при евентуално равенство ще има продължения и дузпи. „Виолетовите” са амбицирани да елиминират пловдивчани и да продължат напред в турнира. Ще разчитат изключително много на помощта на публиката в този интересен двубой и се надяват на пълни трибуни и гореща подкрепа.