Три попадения и четири червени картона в Козловец

Четири червени картона и три гола белязаха старта на първенството на Елитната областна група. Първият двубой от първия кръг на шампионата бе в събота на стадиона в Козловец, където домакините посрещнаха първенеца на групата от последния сезон „Лозен 1924“ (Сухиндол). Съперниците се „захапаха“ здраво още от началните минути на мача. Двубоят тръгна по-добре за гостите, които поведоха в резултата още в 6-ата минута, в която точен бе Иван Шишманов Иванов. До почивката интересни моменти имаше и пред двете врати, но повече голове не паднаха. В 48-ата минута Йордан Сребров вдигна на 0:2 полза на сухиндолци, а в 54-тата настана меле. Даниел Димитров от „Лозен 1924“ бе фаулиран, отговори с удар с глава, след което футболистите се счепкаха. Страстите бяха уталожени с по два червени картона. Двубоят приключи предварително за Димитров и Пламен Нотев от състава на гостите и за Румен Славев и Александър Миланов от този на домакините. До края Иван Шишманов Иванов вкара още веднъж за сухиндолци в 62-рата минута, а в 80-ата вратарят им Станимир Палев пропусна дузпа, биейки от бялата точка над напречната греда.