В Елена развръзката настъпи след почивката, но неизвестните останаха до края

Голове след почивката решиха оспорваната среща на стадион „Чумерна“ в Елена от първия кръг на първенството на Елитната областна футболна група. За домакините от „Рудановски“ двубоят бе дебют в по-горната група и получиха гореща подкрепа от над 200 свои привърженици от Константин. Преди почивката съперниците размениха по няколко опасности пред двете врати, но мрежите останаха сухи. Веднага след паузата Йоаким Ченков от състава на „Изгрев-93“ откри резултата, бележейки в 47-ата минута за 0:1. Футболистите на „Рудановски“ реагираха с натиск и само след 6 минути Димитър Димотров възстанови равенството – 1:1. Двубоят продължи с дебнене между съперниците до 77-ата минута, в която Момчил Тодоров вкара за 1:2 и трите точки поеха към Царевец.