Зрелищен мач с шест гола в Стражица

С по два гола на Атанас Евтимов и Борислав Иванов отборът на „Левски 1986“ пречупи с 4:2 тима на „Чумерна“ на стадиона в Стражица. Първият кръг от първенството на Елитната областна група противопостави съперници с традиции, които определено не са си губили времето през лятото и сериозно са подсилили съставите си. Получи се двуостър, приятен за гледане мач, в който съперниците не спряха да атакуват до последния съдийски сигнал. Още в 5-ата минута Наско Евтимов откри резултата след центриране от свободен удар, отсъден за фал срещу Борислав Иванов отляво. Гостите от Елена отговориха с пробив на Али Кязъмов и шут по диагонала, при който топката срещна страничната греда зад Ивелин Пройнов. Последва рейд на Борислав Иванов, завършил с пас към Евтимов, който не улучи вратата на Петко Ганчев от отлична позиция. Пропуск пред другата рамка направи Свилен Василев, който не намери целта при добавка след изстрел от фал на Петьо Андреев. В 26-ата минута разликата набъбна на 2:0, след като Евтимов технично насочи топката в долния десен ъгъл на Петко Ганчев и не му даде шанс за реакция. Али Кязъмов проби отбраната на домакините в 35-ата минута, но Ивелин Пройнов, който с крак извади удара му в корнер. Второто полувреме тръгна с гол на Борислав Иванов, който тръгна от своята половина в 52-рата минута, преодоля съперниците си и стреля край Ганчев за 3:0. Наставникът на еленчани Тодор Петров направи поредица от смени, стремейки се да поддържа скоростта в състава си и в 59-ата минута Ростислав Узунов намали на 1:3 с отсечен удар от двайсетина метра. „Чумерна“ пренесе играта в половината на домакините, но изнесената напред линия на защитата остави пространства на Борислав Иванов и Наско Евтимов и първият вдигна на 4:1 в 67-ата минута след пробив през центъра. До края еленчани натискаха здраво, но отбраната на стражичани, в която личаха опитните Анатоли Александров, Красимир Стефанов и Ивайло Кирвиков, удържа и само веднъж топката спря в мрежата зад Пройнов. Точен от свободен удар в 85-ата минута за 4:2 бе Али Кязъмов.